Служба автомобільних доріг
у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » За участю Петра Олексійовича Порошенка відбулось урочисте відкриття відремонтованої дороги

За участю Петра Олексійовича Порошенка відбулось урочисте відкриття відремонтованої дороги

     Сьогодні , 22 червня 2018року, Президент України Петро Порошенко урочисто відкрив відремонтовану ділянку автомобільної дороги національного значення Н-08, що з’єднує два промислових обласних центра м. Запоріжжя та м. Дніпро. У заході також взяв участь керівник  Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак. 

     Начальник Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Андрій Івко доповів Гаранту щодо ходу проведення ремонтних робіт та  про соціальну значимість вищезазначеної дороги.

     - Національна дорога Н-08 Бориспіль – Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук)- Маріуполь, займає важливе значення у транспортній системі України. Протяжність цієї траси по території Запорізької області 178,9 км. По цій дорозі здійснюється постійний рух великовагового транзитного транспорту. Середньорічна добова інтенсивність руху транспортних засобів за даними обліку  становить від 8767 до  10 478 автомобілів. Зараз ми відкриваємо ділянку автодороги Н-08, від межі м. Запоріжжя до кордону з Дніпропетровською областю, протяжністю 23,7 км. У вересні 2017 року відбулось проведення тендеру, для визначення виконавця робіт і 18 вересня 2017р. Службою автодоріг було укладено договір з ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» на проведення робіт з поточного середнього ремонту. 20 вересня 2017 р., ТОВ «Онур» було розпочато роботи та у минулому році було відновлено порядку  9 км автодороги в обох напрямках. 20 червня 2018 року вже завершено роботи з поточного середнього ремонту всієї ділянки автодороги, - розповів Андрій Івко.

     Відкриваючи дорогу, Президент зазначив: 

     - Ця дорога – зв'язок між двома областями – Запорізькою та Дніпропетровською. Майже 60 років тут нічого не робилося, майже 60 років країна не мала можливості приділити увагу саме напрямку дорожнього будівництва, що ми наразі реалізуємо разом з декілька нашими реформами - реформою децентралізації, яку підтримав Уряд та Верховна Рада. Сьогодні ми відкриваємо дорогу, яка побудована сучасним способом та має високу якість, дорогу, яка своєчасно профінансована, як з державного бюджету, левова її частина, так і з місцевого. Завдяки застосуванню нових технологій ця ділянка є показовою у Запорізькій області. На сьогоднішній день ми зробили пріоритетом дорожнє будівництво. На дорожнє будівництво у 2014 році фінансування склало 10 млрд. грн., у 2015 році – 20 млрд. грн., у 2016 році – 30 млрд. грн., у 2017 році – майже 40 млрд. грн. А наразі ми ставимо завдання, щоб рахунок дорожнього фонду наближався до 50 млрд. грн. Ніколи держава не виділяла стільки грошей для того, щоб забезпечити пріоритетне дорожнє будівництво. І ось сьогодні 23,4 км  сучасного покриття збудовано саме коштом дорожнього фонду, збудовано також коштом митного експерименту, який був запроваджений мною ще у 2015 році. Ми збудували дорогу, яка з’єднує Дніпро та Запоріжжя, у нас є в пріоритеті напрямрямки Дніпро – Запоріжжя та до Донецької області, впевнений, що це також буде збудовано в найкоротші терміни та з високою якістю. Наші підрядники з випередженням майже на пів року здали в експлуатацію сьогоднішню дорогу. Я впевнений, що саме так нам необхідно працювати по всій країні. В тих областях, де кошти митного експерименту, кошти дорожнього фонду будуть ефективно використані для будівництва доріг, кошти державного бюджету будуть перерозподілені у ті області, де вміють, хочуть працювати і якісно будують дороги, - зазначив Петро Порошенко.

 

Прес-служба САД у Запорізькій області