Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Відновлено рух автотранспорту реконструйованим шляхопроводом на автодорозі М-12 в Черкаській області

Відновлено рух автотранспорту реконструйованим шляхопроводом на автодорозі М-12 в Черкаській області

У Христинівському районі біля села Сичівка минулого тижня на міжнародній автомобільній дорозі державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка на ділянці км 520+101 відновлено рух автотранспорту реконструйованим цього року шляхопроводом через залізничну колію.

Роботи з реконструкції шляхопроводу розпочалися у травні 2019 року, тривалість реконструкції – 6 місяців.

Під час реконструкції шляхопроводу було значно розширено проїзну частину, збудовано нову конструкцію прогонової споруди шляхопроводу, влаштовано водовідведення та гідроізоляцію, облаштовано тротуари, влаштовано нове бар’єрне та перильне огородження, нанесено дорожню розмітку та встановлено нові дорожні знаки.

На підходах до шляхопроводу зі сторони Вінниці та Умані на автодорозі М-12 влаштовано три шари асфальтобетонного покриття, влаштовано нові автопавільйони для очікування громадського транспорту, тротуари.

Технічний нагляд за якістю проведення ремонтних робіт здійснювали спеціалісти Відділу якості, технічного контролю та нових технологій і Лабораторії з контролю якості Служби автомобільних доріг у Черкаській області та ДП «Дорожній контроль якості».

Старий шляхопровід через залізничну колію на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка (через м. Вінницю) на ділянці км 520+101 було побудовано ще у 1961 році.

У результаті його довготривалої експлуатації (більше 58-ми років), негативного впливу кліматичних умов, збільшення інтенсивності руху автомобільного транспорту, у тому числі великовагового більше 40 тонн, відбувалося руйнування балок прогонових будов, деформаційних швів та асфальтобетонного покриття.

Реконструкція шляхопроводу проходила з врахуванням перспективи збільшення інтенсивності руху автотранспорту під параметри автомобільної дороги вищої категорії.

На період виконання робіт з реконструкції шляхопроводу на ділянці автодороги М-12, рух шляхопроводом для всіх видів транспорту було закрито. Поруч було влаштовано тимчасову об’їзну дорогу, з асфальтобетонного покриття для забезпечення руху усіх видів транспорту.

Протяжність автомобільної дороги М-12 у рамках транснаціонального транспортного коридору «GO Highway» у межах Черкаської області складає 36 км. Минулого року, відповідно до програм Уряду, у межах Черкаської області було відновлено та введено в експлуатацію 27,7 км цієї автодороги. Наступного року заплановано відновити ще 7,4 км автомобільної дороги загального користування державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка.