Служба автомобільних доріг
у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Служба автомобільних доріг у Запорізькій області готується гідно зустріти зиму

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області готується гідно зустріти зиму

     Утримання мережі автомобільних доріг у зимовий період - найбільш складне і відповідальне завдання для дорожніх організацій. На балансі Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, на сьогодні, понад 1,5 тис. км доріг загального користування державного значення. Для того, аби взимку забезпечити безперебійне та комфортний рух автотранспорту, сьогодні потрібно активно і комплексно проводити відповідні заходи. Дорожники Запорізької області намагаються зробити все від них залежне, щоб належним чином підготувати дороги до осінньо-зимового періоду 2018-1019 рр. Тим паче, досвід минулорічних холодів спонукає шляховиків готуватись до зимових випробувань заздалегідь.

     Так, з метою забезпечення безперебійного руху автотранспорту автомобільними дорогами загального користування державного значення та своєчасної підготовки філій ДП «Запорізький облавтодор» до сталої  роботи їх функціонування в осінньо-зимовий період 2018-2019 років, Службою заплановані та затверджені підготовчі заходи до роботи в осінньо-зимовий період. Визначені обсяги, терміни їх виконання та вартість конкретних  організаційних заходів з підготовки до роботи в зимових умовах.

     На даний момент підготовчі до зими процеси тривають.

     Станом на 01.11.2018р., на виробничих базах ДП «Запорізький облавтодор» наявність протиожеледних матеріалів для зимового утримання доріг державного значення складає: відсіву – 19,38 тис.тон, що становить 97 % від потреби, солі – 2,87 тис.тон, що становить 96% від потреби.

     Для зберігання протиожеледних матеріалів відремонтовано та підготовлено 1 станціонарну базу та 32 тимчасові площадки (100%).

     Підготовлено 27 пунктів обігріву (100%), 13 одиниць лінійно-виробничих будівель (100%), 14 адміністративних будівель (100%).

     Для забезпечення  роботи в осінньо-зимовий період відремонтовано та підготовлено 192 од. дорожньої снігоочисної техніки, або 98% (план 196 од), яка буде задіяна в зимовому утриманні доріг.

     Для забезпечення встановлення вздовж снігозаносимих ділянках доріг засобів пасивної снігоборотьби виготовлено та відремонтовано 5400 пог.м. снігозатримуючих щитів (100%).

     Також, проведена робота по забезпеченню дорожніх робітників, які будуть задіяні на зимовому утриманні автодоріг комплектами зимового спецодягу та спецвзуттям.

     Укладено 37 договорів філіями ДП «Запорізький облавтодор» щодо залучення додаткової техніки сторонніх організацій для боротьби з негодою.

     Відкритим на сьогодні, залишається питання заготівлі 10-ти денного резервного запасу: 30 т. бензину та 70 т. дизпалива.

     Тож, поки тривають сприятливі погодні умови на автомобільних дорогах загального користування філіями ДП «Запорізькій облавтодор» на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області продовжується виконання заходів для забезпечення безпечного руху автотранспорту.

     Так, на сьогодні, завершується робота зі встановлення тимчасових  дорожніх знаків 1.13 «Слизька дорога» з табличкою 7.12 «Ожеледиця» на аварійно-небезпечних ділянках доріг та формування запасів протиожеледних матеріалів на небезпечних ділянках доріг та встановлення направляючих віх.

 Прес-служба САД у Запорізькій області