Служба автомобільних доріг
у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Ремонт мостів і штучних споруд на автодорогах Запорізької області набирає обертів

Ремонт мостів і штучних споруд на автодорогах Запорізької області набирає обертів

     У Запорізькій області на автомобільних дорогах загального користування державного значення знаходиться 154 одиниці мостів та шляхопроводів, у т.ч. 36 од. на  дорогах міжнародного значення; національного значення – 41 од., регіонального значення – 12 од. та територіального значення – 65 од.. Більшість мостів області складають малі мости, це споруди довжина яких не більше 25 м.. Переважно це залізобетонні конструкції, які були побудовані ще у 50-60-х роках минулого століття. На сьогодні більшість мостових переходів не відповідають нормам за габаритами і вантажопідйомністю та вимагають перебудови. Так, в області 57% мостів потребують капітального ремонту або реконструкції.

     На сьогодні, в межах доведеного фінансування на експлуатаційне утримання на  замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області підрядними підприємствами ведеться ремонт на 4-х шляхопроводах розташованих на дорогах державного значення, на яких під час комісійного огляду були виявлено велику кількість  аварійних пошкоджень конструкції. Треба зазначити, що майже усі ремонтні роботи мають складну технологію виконання та потребують тривалий період часу .

     Так, на мостовому переході на автомобільній дорозі Н-30 Василівка-Бердянськ, км 59+854 (c. Балашівка) підрядною  організацією ТОВ «ПІВДЕНРЕМБУД» роботи було розпочато 21 травня 2018р. 

     Станом на 05 червня 2018р. вже виконані роботи з розбирання пошкодженого асфальтобетонного покриття та основи над збірними перехідними плитами, демонтаж просівших перехідних плит. Наразі, тривають роботи з засипання промоїн і ям та улаштування щебеневої основи під перехідними плитами. Також виконуються підготовчі роботи для монтажу перехідних плит та улаштуванню монолітної об’єднуючої плити над перехідними плитами. Ремонтні роботи тривають по правому проїзду мосту.

     Вищезазначена підрядна організація, аналогічні аварійні ремонтні роботи виконує і на шляхопроводі, який розташований на автомобільній дорозі Н-30 Василівка-Бердянськ, км 47+694, в м. Токмак. На сьогодні, вже проведено роботи (по правому проїзду шляхопроводу) з  розбирання пошкодженого асфальтобетонного покриття та основи над збірними перехідними плитами та за ними, демонтаж просівших та пошкоджених перехідних плит та лежнів. Наразі виконуються роботи з  улаштування щебеневої основи під підпірні стінки та підготовчі роботи для улаштування армокаркасу та опалубки підпірних стінок та лежнів під перехідні плити.

     Також, продовжуються роботи і на шляхопроводі через залізницю на а/д М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, км 288+970, у Шевченківському районі в м. Запоріжжя. Нагадаємо, що у квітні місяці 2018р., підрядним підприємством «ТОРРЕ» було проведено аварійні роботи з відновлення проїзної здатності штучної споруди та відкрито рух автотранспорту по лівому проїзду.

     Зокрема, 03 травня поточного року, підрядним підприємством було розпочато підготовчі роботи для ремонту правого проїзду шляхопроводу, у зв’язку  з чим було перекрито рух автотранспорту на вищезазначеній ділянці на весь час виконання ремонтних робіт. Так, на даний час, продовжуються підготовчі роботи для монтажу перехідних плит, роботи з відновлення пошкоджених залізобетонних сходових маршів та тривають роботи з відновлення захисного шару залізобетонних конструкцій прогонової будови методом торкретування.

     Крім того, 03 червня 2018р, підрядною організацією ТОВ «Придніпров’я» було розпочато проведення аварійнйних роботи з експлуатаційного утримання по об’єкту: «Міст через р. Конка на автомобільній дорозі М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, км 310+077 с. Григорівка».

     Наразі, триває завезення на будмайданчик будівельних матеріалів. Зокрема, у поточному році, підрядним підприємством заплановано виконати роботи з укріплення укосів і упорів монолітним бетоном, з нанесення вертикальної розмітки на відновлений залізобетонний відбійний брус та роботи з відновлення частково відсутнього металевого перильного огородження

      Служба автомобільних доріг у Запорізькій області просить учасників дорожнього руху з розумінням поставитися до тимчасових незручностей і  бути уважними та неухильно виконувати вимоги дорожніх знаків щодо обмеження руху на ділянках проведення ремонтних робіт.

      Про закінчення ремонтних робіт і відновлення руху автотранспорту буде повідомлено додатково.

 Прес-служба САД у Запорізькій області