Служба автомобільних доріг
у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Голова Запорізької облдержадміністрації прозвітував перед громадою про відновлення доріг області

Голова Запорізької облдержадміністрації прозвітував перед громадою про відновлення доріг області

     Під час засідання 24-ї сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання голова облдержадміністрації Костянтин Бриль доповів про  стан розвитку автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення Запорізької області.

     Мережа автомобільних доріг загального користування Запорізької області  складає  6 986  км, з них: державних - 1 628,2 км; місцевих - 5 357,8 км.

     На проведення ремонтних робіт на автодорогах державного значення на 2018 рік на будівництво, капітальний, поточний ремонт та експлуатаційне утримання Службі автомобільних доріг у Запорізькій області  фактично виділено фінансування  в обсязі 859 млн. 849,8 тис. грн., у тому числі з державного бюджету - 446 млн. 728,3 тис. грн.,  413 млн.121,5 тис. грн. - з обласного бюджету в рамках «митного експерименту».

     Стосовно проведення капітального ремонту Костянтин Бриль повідомив, що з 9 серпня розпочалося виконання робіт на об’єкті автомобільної дороги М-18 Харків – Сімферополь.

     - Це мостовий перехід через р. Суха Балка. На сьогодні тут завершено роботи з улаштування тимчасової об’їзної дороги та роботи з демонтажу аварійного мосту.  З держбюджету на об’єкт виділено 20 млн. грн., з обласного бюджету в рамках «митного експерименту» - ще 1 млн. грн. Оперативне виконання складає 9,5 млн. грн. До кінця року планується завершити всі будівельно-монтажні роботи  з влаштування  основних конструкцій мосту за сприятливих погодних умов та достатнього фінансування, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

     У рамках поточного ремонту автошляхів  вже введено в експлуатацію ділянку дороги Н-08 Запоріжжя–Маріуполь протяжністю 23,7 км. Підрядник - ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ». Всього профінансовано робіт на суму 308 млн. 645 тис. грн., у т.ч. за рахунок держбюджету - 199 млн. 791 тис. грн., у рамках «митного експерименту» - 108 млн. 854 тис. грн.

     Триває поточний середній ремонт інших ділянок цієї дороги. Зокрема, м.Запоріжжя – смт. Комишуваха – с. Таврійське, який виконує підрядник ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ». Кошторисна вартість усієї ділянки протяжністю 36,3 км становить 403,2 млн. грн. На дорозі с. Преображенка – м. Оріхів – с. Новоданилівка, підрядник ТОВ «Автомагістраль-Південь», кошторисна вартість  ділянки   24,98 км становить 310,4 млн. грн. На нині на цих ділянках уже профінансовано роботи на суму 165,6 млн. грн., у т.ч. з держбюджету - 99,9 млн. грн., «митного експерименту» - 65,6 млн. грн.

     Ще на одній ділянці автодороги Н-08 Запоріжжя – Маріуполь на ділянці с. Кінські Роздори – смт. Більмак – с. Вершина з обласного бюджету профінансовано роботи на суму 65 млн. грн. Їх виконує  підрядник ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ». Загалом на оновлення цієї ділянки дороги потрібно 1080 млн. грн.

      На автодорозі Н-30 Василівка–Бердянськ у Чернігівському районі роботи ТОВ «Автомагістраль - Південь» профінансовано на  суму  98,9 млн. грн. з обласного бюджету. Повністю на оновлення 34 км цієї дороги потрібно  491,7 млн. грн.

     Крім цього, в поточному році в рамках експлуатаційного утримання на автодорогах державного значення ліквідовано ямковості на суму 41,2 млн. грн. на площі 123 129 м², що становить 81% від виявленої. Встановлено 1058 дорожніх знаків, 50 напрямних стовпчиків, установлено та відремонтовано 3,23 км бар'єрного  огородження, ліквідовано поросль уздовж 83 км доріг.

     У рамках Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Запорізької області на 2018 рік у цьому році з обласного бюджету планується виділити кошти на проектно-вишукувальні роботи на поточний ремонт територіальних автомобільних доріг державного значення. Ці автодороги також буде включено до заходів Програми розвитку автомобільних доріг загального користування  Запорізької області на  2019 рік.

Прес-служба САД у Запорізькій області