Служба автомобільних доріг
у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Голова облдержадміністрації: «У Запорізькій області 2018 рік було проголошено роком будівництва доріг»

Голова облдержадміністрації: «У Запорізькій області 2018 рік було проголошено роком будівництва доріг»

     Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль прокоментував суттєве збільшення фінансування дорожньої галузі в Запорізькому регіоні та повідомив, яким автошляхам буде приділено першочергову увагу в цьому році.

     - У Запорізькій області 2018 рік було проголошено  роком будівництва доріг. Тим більше, що нині на покращення стану та розвиток доріг ми маємо значне збільшення обсягів фінансування. Це результат злагодженої спільної роботи всіх ланок влади: ініціативи Президента України Петра Порошенка, підтримки Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, Кабміну, народних депутатів від Запорізького регіону. А також дорожників усіх рівнів, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

     Очільник регіону нагадав, що з 01.01.2018 суттєво змінився механізм фінансування дорожньої галузі, набули чинності зміни до законодавства, якими передбачено виділення з усіх джерел фінансування дорожнього господарства в окремий Державний дорожній фонд у складі спеціального фонду держбюджету. З метою акумулювання коштів усіх джерел фінансування дорожнього господарства Запорізької області у складі спеціального фонду обласного бюджету рішенням Запорізької обласної ради утворюється територіальний дорожній фонд Запорізької області.

     У 2018 році Запорізька область також продовжує участь в експерименті з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування за рахунок перевиконання митних індикативів. Із 2017 року залишок коштів, отриманих у рамках експерименту, становить 170 млн. грн. Крім цього, облдержадміністрація очікує, що завдяки кадровим змінам у Запорізькій митниці митний орган забезпечить перевиконання планових надходжень і  Запорізька область отримає на розвиток доріг у поточному році надходження в сумі 470 млн. грн.

     Ці кошти планується, в першу чергу, спрямувати на продовження поточного ремонту ділянок доріг державного значення (Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь, Н-30 Василівка - Бердянськ). Перед Укравтодором також порушено питання про включення важливого для всієї України об’єкта «Автотранспортна магістраль через р. Дніпро в м. Запоріжжі» до мережі доріг державного значення, що дозволить частину коштів, отриманих у рамках експерименту, також спрямувати на продовження будівництва мостових споруд.

     На приведення у належний стан доріг державного значення у Запорізькій області також будуть спрямовані кошти Державного бюджету, передбачені на 2018 рік.

     Уряд затвердив Перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2018 році та обсяги бюджетних коштів для їх фінансування.

     До переліку увійшли дороги загального користування державного значення  та об’єкти на території Запорізької області.

    Так, у цьому році заплановано провести капітальний ремонт мостового переходу через р Суха Балка на ділянці автомобільної дороги  М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта на ділянці км 322+700 – км323+022. На виконання робіт передбачено 20 000 тис. грн.. бюджетних коштів.

     Крім цього, до об’єктів поточного середнього ремонту автомобільних доріг віднесено ділянки автодороги Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя (через м. Кременчук) — Маріуполь:  км 450 + 455 — км 474 + 193, км 499 + 489 — км 535 + 789, км 548 + 108 — км 573 + 089 та км 10 + 000 — км 46 + 300, км 58 + 619 — км 83 + 600. Загальна протяжність запланованих на ремонт ділянок становить 20 км загальною вартістю 300 000 тис. грн..