Служба автомобільних доріг
у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Дорожники області закликають водіїв великовагового автотранспорту дотримуватися встановлених правил

Дорожники області закликають водіїв великовагового автотранспорту дотримуватися встановлених правил

     В силу сучасних вагових характеристик автомобільного транспорту, який використовується у вантажних перевезеннях, конструкції автомобільних доріг побудованих у минулому столітті, не в змозі витримувати ті динамічні навантаження, які виникають під час руху великовагових транспортних засобів. Крім того, по всій країні, та зокрема у Запорізькій області, одна з головних причин руйнування доріг – це порушення перевізниками нормативних навантажень встановлених для великогабаритного транспорту.

     Зазначені обставини стали причиною того, що наразі більшість автомобільних доріг втратили несучу здатність, дорожнє покриття має суттєві деформації та руйнування, штучні споруди перебувають в аварійному стані.

     В свою чергу, задля запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг загального користування державного значення Службою автомобільних доріг у Запорізькій області спільно з Управлінням Укртрансбезпеки в Запорізькій області та Управлінням національної поліції у Запорізькій області проводиться контроль та перевірка вагових і габаритних параметрів транспортних засобів.

     Так, за результатами роботи 2-х пересувних комплексів габаритно-вагового контролю (ППГВК), які знаходяться на балансі ДП «Запорізькій облавтодор», з початку 2019 р. вже перевірено 707 транспортних  засобів, з них у 40 виявлено порушення вагових параметрів. Накладено стягнення у розмірі 10 767 євро, з яких, на сьогодні, сплачено – 253 618 грн. Зокрема, на дорогах державного значення Запорізької області для роботи таких комплексів є в наявності 10 діючих майданчиків.

     Нагадаємо, що законодавством передбачено здійснення перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) – не більше 40 т.

     Просимо всіх перевізників дотримуватися норм передбачених чинним законодавством!

Прес-служба САД у Запорізькій області