Служба автомобільних доріг
у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » До зимового утримання автодоріг – особлива увага!

До зимового утримання автодоріг – особлива увага!

     Сьогодні, 9 січня, в Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області відбулась міжвідомча прес-конференція на тему «Актуальні питання пожежної, техногенної безпеки та можливі ризики виникнення надзвичайних подій у зимовий період». У заході взяли участь і представники Служби автомобільних доріг у Запорізькій області. Під час конференції дорожники області відзвітували про роботу у минулому році та доповіли про готовність забезпечення безпечного руху автотранспорту в зимовий період 2018 р.

      Так, підводячи підсумки 2017 року, заступник начальника Служби з експлуатаційного утримання автодоріг Михайло Прохоров, зауважив, що головним завданням дорожників у суворих зимових умовах є забезпечення безперебійного та, що не менш важливо, безпечного руху автотранспорту на дорогах.

     «Аби привести дорожню мережу області до належного експлуатаційного стану, на автодорогах загального користування у минулому році було ліквідовано понад 412 тис. кв. м  деформацій дорожнього покриття. Дбаючи про безпеку учасників дорожнього руху, на замовлення Служби автодоріг у минулому році було поновлено більше 1 210 км горизонтальної дорожньої розмітки, 5 892 кв. м – на пішохідних переходах, встановлено 770 шт. напрямних стовпчиків, встановлено і замінено 1 450 шт. дорожніх знаків, встановлено 2,41 км та відремонтовано 1,42 км металевого бар’єрного огородження, також відремонтовано 1,5 км тротуарів. Крім того, проведено роботу з встановлення 0,16 км штучного освітлення, на дорозі М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта на підході до залізничного переїзду в Мелітопольському районі. Завдяки проведеним заходам із покращення безпеки руху на автодорогах області було знято з обліку 2 місця концентрації ДТП, всього на обліку лишилося 5 місць концентрації ДТП, усі на автодорозі М-18», - відзвітував Михайло Прохоров

     В межах підготовчих заходів до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр., філіями ДП «Запорізькій облавтодор», станом на 04.01.2018 р., для зимового утримання автомобільних доріг  заготовлено протиожеледних матеріалів: відсіву – 21 100 тон, або 70,3 % від плану (план 30 000 тон) та  технічної солі   4 046 тон. або 101,1% від потреби (план 4 000тон). Для зберігання протиожеледних матеріалів відремонтовано та підготовлено 1 станціонарну базу та 32 тимчасових площадки. Підготовлено 27 пунктів обігріву, 13 одиниць  лінійно-виробничих будівель та 14 адміністративних будівель. Для роботи котелень заготовлено 1008 м.куб. дров (100%). 

     Для  забезпечення  роботи  в осінньо-зимовий  період відремонтовано та підготовлено 196 од. дорожньої і снігоочисної техніки. Також підготовлено 65 одиниць  навісного обладнання (відвали) (100%).

     У виробничих підрозділах, у першу чергу тих, що обслуговують дороги державного значення створено 10-денний не зменшуваний резервний запас паливно-мастильних матеріалів. Закуплено на виділені обласною держадміністрацією кошти 1 млн.грн: бензину 7 130 літрів, дизпалива 30 520 літрів.

     На  аварійно-небезпечних ділянках доріг філіями ДП «Запорізький облавтодор» встановлено 1 446 комплектів дорожніх знаків 1.13 «Слизька дорога» з табличкою 7.12 «Ожеледиця» (потреба 3 065 комплектів), сформовані запаси протиожеледних матеріалів в кількості 135 тон для посипання небезпечних ділянок доріг та встановлені направляючі віхи.

     Для оперативного реагування на погіршення погодних умов, переглянуто порядок взаємодії між Службою автодоріг, ДП «Запорізький облавтодор», управлінням ПП в м. Запоріжжі ДПП Національної поліції України, Запорізьким обласним центром з гідрометеорології, Департаментом з питань цивільного захисту населення Запорізької  облдержадміністрації та затверджено Запорізькою обласною державною адміністрацією.

     На прикінці доповіді заступник начальника Служби автомобільних доріг у Запорізькій області звернувся до всіх водіїв з проханням підготувати свої транспортні засоби к експлуатації у зимовий період та враховувати складні погодні умови, бути уважними, неухильно дотримуватись правил дорожнього руху та не перешкоджати роботі снігоприбиральної техніки.

Прес-служба САД у Запорізькій області