Служба автомобільних доріг
у Запорізькій області

» Прес-центр » новини » Автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжя: Визначено комплекс заходів для ліквідації загрози виникнення надзвичайної ситуації

Автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжя: Визначено комплекс заходів для ліквідації загрози виникнення надзвичайної ситуації

     Начальник Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Андрій Івко, на черговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де було розглянуто додаткові заходи щодо недопущення аварійної ситуації на об’єкті будівництва «Під’їзд до о. Хортиця (автротранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі)» нагадав, що рішенням регіональної комісії ще у 2017 році визначено перелік робіт для негайної ліквідації загрози виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру на цьому об’єкті. Тоді підприємствами ТОВ «Маст – Буд» (м. Маріуполь) та ПрАТ «Альпсервіс» (м. Харків) було виконано роботи з ліквідації аварійної ситуації на будівництві об’єкта згідно з переліком видів робіт.

     На теперішній час, у зв’язку з відсутністю протягом поточного року фінансування об’єкту, відсутня відкоригована та затверджена стадія «Проект», неможливе отримання дозволу на виконання будівельно-монтажних робіт та відновлення будівництва об’єкта.

     У поточному році загроза створення аварійної ситуації та псування державного майна виникла ще на двох об’єктах автотранспортної магістралі – споруді №10 (вантовий міст через р. Дніпро) та споруді №1 (шляхопровід через залізницю), які не ввійшли до переліку, затвердженому протоколом у 2017 році.

     У зв’язку з цим 27.08.2018 складено акт обстеження будівельних майданчиків Споруд №№ 4, 5, 10 та будівельного майданчика в районі Кривої Бухти об’єкту «Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро у м. Запоріжжя». До акта обстеження отримано експертні висновки від ДП «ДерждорНДІ ім. М.П. Шульгіна», ДП «Київська науково-дослідна лабораторія по будівництву мостів «КиївНДЛбудміст», ДП «Укрдіпродор», ТОВ «Київбудпроект».

     З урахуванням ситуації, що склалася, комісія вирішила рекомендувати Службі автомобільних доріг у Запорізькій області вжити відповідних заходів з метою негайної ліквідації загрози виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру на об’єкті будівництва «Під’їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі)».

     Комплексом заходів передбачити: завершення виконання робіт з герметизації монтажних з’єднань на високоміцних болтах у стиках металевої прогонової будови споруди №4 (міст через р. Старий Дніпро) для запобігання руйнації монтажних з’єднань, що може вплинути на несучу здатність змонтованої споруди; завершення робіт з антикорозійного захисту змонтованої прогонової будови споруди №4 для запобігання корозійних руйнувань надводних металевих поверхонь; влаштування пристроїв та знаків навігаційної сигналізації та мінімального надводного габариту на споруді №4 для забезпечення безпеки судноплавства та запобігання виникнення аварійної ситуації за участю суден; завершення робіт з монтажу шести блоків прогонової будови на опорні частини споруди №5 у прогоні 1-3; зварювання поперечних стиків змонтованих блоків прогонової будови споруди №5 у прогоні 1-3;

     Також необхідно здійснити: завершення бетонування захватки 42 п/м плити проїзду (240 м3 бетону) Споруди №5в; антикорозійний захист металевих конструкцій прогонової будови споруди №5; роботи з герметизації монтажних з’єднань на високоміцних болтах у стиках металевої прогонової будови споруди №10 (вантовий міст через р. Дніпро) для запобігання руйнації монтажних з’єднань, що може вплинути на несучу здатність мостової споруди; виготовлення допоміжних конструкцій для розмотування та транспортування сталевих вант; повний комплекс земляних та укріплювальних робіт на відкосах виїмки залізниці в районі споруди №1 для запобігання руйнації збудованих бетонних конструкцій споруди та виникнення аварійних ситуації на залізничній колії; забезпечити охорону об’єкта незавершеного будівництва з метою запобігання розкрадання державного майна на будівництві, уникнення ризиків випадкового знищення або пошкодження об’єкта будівництва.

Прес-служба САД у Запорізькій області